Željezničar - Kozara 2-1

20. 05. 2012.

U izvanrednoj svečarskoj atmosferi povodom osvajanja duple krune Željo je bez većih problema savladao Kozaru sa 2:1

Fudbaleri Željezničara pred skoro 10.000 svojih navijača danas su i zvanično proslavili osvajanje duple krune u ovoj sezoni. U izvanrednoj svečarskoj atmosferi izabranici trenera Amara Osima pobijedili su Kozaru, rezultatom 2:1, nakon što su cijelim tokom susreta 29. kola Premijer lige BiH bili bolji od tima koji će od iduće sezone igrati u entitetskom rangu takmičenja.

Poslije samo šest minuta susreta na semaforu je pisalo 1:0. Zeba je izveo korner, a ovog proljeća odličnu Svraka skače i udarcem glavom pogađa mrežu Kozića. I nakon vodstva domaći su napadali, šanse su imali Adilović i Zeba, a vodstvo su uvećali u 22. minutu. U odličnoj akciji učestvovali su, upravo, Zeba i Adilović, da bi po drugi put u današnjem meču gosti kapitulirali. Strijelac je bio Selimović.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi spomenuti i jedinu priliku Kozare. U 42. minutu Lekić izlazi oči u oči sa Bukvićem. No, golman Želje sjajno interveniše, pa se na odmor odlazi sa dva gola viška u korist prvaka i pobjednika Kupa BiH.

U nastavku utakmice blaga inicijativa Želje. Igrao se 60. minut kada je Bogičević oprobao šut. Lopta je završila u rukama golmana Kozića. U 69. minutu Svraka je šutirao, ali promjene rezultata nije bilo sve do 88. Kojić je tada nakon brze akcije pospremio loptu u gol Želje za konačnih 2:1.

Sudija: Semir Kaplan (Stolac).
Strijelci: 1:0 Svraka (6), 2:0 Selimović (22), Kojić (88).

ŽELJEZNIČAR: Bukvić, Čolić, Stanić (od 64. minuta Hajradinović), Kerla, Bogičević, Zolotić, Svraka, Bekrić, Adilović, Zeba (od 46. Bešlija), Selimović (od 75. Nyema).
Trener: Amar Osim.