Željezničar - Široki B. 1:0

01. 04. 2006.

Minimalna prednost za Željezničar

Subota, 01.04.2006.

Prve utakmice polufinala donijele su rezultatsku neizvjesnost, pa možemo reći da se sve četiri momčadi s pravom mogu nadati nastupu u finalu.

Željezničar je na Grbavici dočekao lidera na tablici, momčad Širokog Brijega, opterećen izostankom nekolicine igrača ali i relativno laganim porazom od istog protivnika na širokobriješkoj Pecari u 21. kolu Premijer lige. Rezultat nakon prvog poluvremena je bio identičan onom s početka susreta, dakle 0:0, no Široki je propustio dvije izgledne prilike preko Abramovića i Roniellea ali je Željezničar ostavio mnogo bolji dojam. Jedini gol na utakmici postignut je u 47. minuti, kada je Senad Žerić iskoristio odlično ubacivanje Vladavića. Ovakvim ishodom mogu biti zadovoljne obje ekipe, Željezničar jer je ostvario prednost bez primljenog pogotka dok se Široki nada reprizi prvoligaškog sraza i rezultatu 2:0.