Željezničar - Borac 0:1

22. 05. 2011.

Borac slavio na "Grbavici"

Ekipa banjalučkog Borca novi je prvak Bosne i Hercegovine! Banjalučani su danas na Grbavici savladali Željezničar sa 1:0 golom Milana Stupara, te tako potvrdili da su ove sezone najbolja ekipa u BiH.

22.05.11. PREMIER LIGA 2010-11

MEĐUSOBNI DUELIIzvor: SportSport.baa

Prvo poluvrijeme derbi susreta 29. kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine između aktuelnog prvaka Željezničara i lidera prvenstva banjalučkog Borca nije ni izbliza opravdalo očekivanja.

Prvih 45 minuta proteklo je uglavnom u igri između dva kaznena prostora, bez pravih prilika i uzbuđenja, što nikako nije moglo zadovoljiti oko 2.500 gledalaca na Grbavici.

U nastavku su i jedni i drugi malo živnuli, te nešto odlučnije krenuli sa napadima, ali ni to nije bilo dovoljno da ova utakmica opravda epitet derbija.

Lazar Popović, napadač koji u proljetnoj polusezoni još uvijek nije postigao gol, imao je solidnu priliku u 52. minuti susreta, ali je sa oko pet metara glavom prebacio gol reprezentativca Bosne i Hercegovine Asmira Avdukića.

Borac je poveo iz svoje praktično prve prave akcije u 64. minuti. Nakon dobro izvedenog kontranapada, lopta dolazi do Milana Stupara, koji se sjurio u kazneni prostor Želje, predriblao i golmana domaćih Ibrahima Šehića i doveo Borac do titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Do kraja susreta Željezničar je imao terensku inicijativu, ali Zajko Zeba se u dva navrata nije najbolje snašao pred golom Asmira Avdukića, pa je slavlje u Banja Luci moglo da počne.

Strijelac: 0:1 Stupar u 64. Stadion „Grbavica“ u Sarajevu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Žuti kartoni: Svraka, Popović, Bešlija (Željezničar), Raspudić, Vidaković (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Marković, Stanić (od 78. Nikolić), Vasilić, Gerhard, Ćulum (od 70. Radovanović), Svraka, Višća, Zeba, Popović, Bešlija (od 59. Jamak). Trener: Amar Osim.
BORAC: Avdukić, Petrić, Stupar (od 80. Damjanović), Međedović (od 70. Srećo), Grahovac, Raspudić, Stajić, Stakić, Veljović (od 46. Vidaković), Maletić, Krunić. Trener: Vlado Jagodić.