Budućnost - Željezničar 1:2

19. 05. 2011.

Plavi protutnjali kroz Banoviće

Četvrtak, 19.05.11.

Željezničar je u Banovićima golovima Stanića i Ćuluma uspio preokrenuti početno vodstvo Budućnosti, te slaviti sa 2:1.

Susret u Banovićima, gdje je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine sarajevski Željezničar gostovao kod ekipe Budućnosti, nije najbolje počeo za sarajevske plave.

Naime, igrala se deseta minuta kada je Halilović doveo domaće u prednost, te tako pokazao da se Budućnost, iako je već ispala iz Premijer lige Bosne i Hercegovine, nema namjeru tek tako olako predati.

Ipak, Željezničar je do kraja prvog poluvremena uspio preokrenuti rezultat u svoju korist. Prvo je u 25. minuti Savić uspio vratiti stvari na početak, da bi devet minuta nakon toga Milan Ćulum doveo plave sa Grbavice u prednost od 2:1, sa kojom su i otišli na odmor između dva poluvremena.

U drugom poluvremenu nije viđen ni jedan gol, a gledaoci su mogli gledati manje, više pravu uspavanku na terenu. Ono što je vrijedilo izdvojiti iz ovog dijela utakmice jeste traljav pokušaj napadača gostiju Lazara Popovića, pa je susret završio rezultatom sa poluvremena - 1:2 za Željezničar.

Gradski stadion FK Budućnost u Banovićima. Gledalaca: 2.000. Sudija: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo) - 6. Strijelci: 1:0 - Halilović (10), 1:1 - Savić (25), 1:2 - Ćulum (34). Žuti kartoni: Jahić, Čamrković (Budućnost), B. Čolić (Željezničar).

BUDUĆNOST: Husić 6, Jahić 6, Ikanović 6, Čergić 6, Zrnanović 6,5, Čamrković 7, Sarajlić 6 (od 67. Šmigalović -), Halilović 6, Pirić 6, Haskić 6 (od 87. N. Čolić - ), Sliško 6. Trener: Nermin Garić.

ŽELJEZNIČAR: Šehić 7, Ćulum 7, Bogićević 7, B. Čolić 6,5, Radovanović 6,5, Stanić 7, Savić 7, Svraka 6, Višća 8 (od 90. Zeba -), Jamak 7,5 (od 79. Bešlija -), Popović 6. Trener: Amar Osim.

Cviko i Osim odali počast žrtvama

Nakon što su slavili pobjedu na gostovanju u Banovićima, fudbaleri i članovi stručnog štaba na povratku u glavni bh. grad posjetili su spomen obilježje na tuzlanskoj Kapiji. Ekspedicija predvođena team menagerom Rusmirom Cvikom, odala je počast nedužnim žrtvama stradalim od neprijateljske granate 25. maja 1995. godine.

Život je tada izgubilo 71 osoba, većinom djece i omladine.

Cviko i Osim su na spomen obilježje položili i cvijeće.