Željezničar – Leotar 2:0

14. 09. 2011.

Aktuelni osvajač Kupa BiH sarajevski Željezničar uspješno je preskočio prvu prepreku u okviru 1/16 finala najmasovnijeg takmičenja.

Večeras je na svojoj ''Grbavici'' Željezničar ugostio sportske prijatelja iz Trebinja u okviru 1/16 finala Kup-a Bosne i Hercegovine. Vrlo dobru partiju i rutinsku pobjedu domaćeg sastava gosti iz ekipe Leotar nisu mogli izbjeći pa je Željezničar ostvario plasman među 16 najboljih ekipa u ovogodišnjem izdanju najmasovnijeg takmičenja pod okriljem F/NS BiH.

''Plavi'' su slavili rezultatom 2:0 a golove su postigli Zeba i Svraka.

Željezničar je očekivano bolje otvorio utakmicu. Najopasniji igrač u redovima domaćih bio je po običaju Zajko Zeba mada je dobru saradnju u ovom susretu imao i sa oporavljenim Vernesom Selimovićem. Upravo je Selimović najčešće prijetio gostujem golmanu.

Pred sami kraj prvog dijela Selimovića u kaznenom prostoru Leotara ruši Zdravko Šaraba a glavni sudija, na asistenciju pomoćnika, pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Zajko Zeba. Igrao se 43. minut utakmice.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, ne baš dobar potez pravi prvi golman Željezničara Elvis Karić koji je rukom igrao izvan šesnaesterca - dovoljno za crveni karton. Tako je Željo u drugi dio ušao s igračem manje. Karićevo mjesto na golu zauzeo je veteran Adnan Gušo koji je zamijenio kapitena Bešliju.

Drugi dio Trebinjci su otvorili nešto ofanzivnije ali do gola nisu mogli. Tačku na ''i'' stavio je Muamer Svraka golom u 73. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto strijelca prvog gola Zajka Zebe.

Rutinska pobjeda Željezničara i zaslužen plasman u naredni krug takmičenja.